jesteśmy na
Współpracujemy z:
Teatr Miniatura
Teatr Pod Mostem 2 "Poza zasięgiem"
Teatr MIAU - Muzyczne I Aktorskie Uzależnienie " Dr Pavlovicz"
Teatr KWA "By nie zgubić się w samotności"
Teatr Pod Mostem "Jak przez kij we wsi zamęt był"
Teatr GUMA - Grupa Utalentowanych Młodych Artystów " Kopciuszek, prawdziwa historia"
Teatr GUMA - Grupa Utalentowanych Młodych Artystów " Kopciuszek, prawdziwa historia"
Teatr Prosto z Mostu "Zróbmy coś"
Teatrzyk Prosto z Mostu "Czary, mary i nic"
Teatrzyk Prosto z Mostu "Czary, mary i nic"
e-mail: most@most-gdansk.pl Tel: 58/333-7-000

Festiwal 2015


SPRAWOZDANIE OPISOWE
z realizacji zadania

VI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego MOST

(Młodzieżowe Ogólnopolskie Starcia Teatralne)
 
 
 1. Termin : 29.06-01.07.2015 r.
 1. Organizatorzy: Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne MOST, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku.
 1. Miejsce: Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku, Ul. Grunwaldzka 16.
 1. Liczba uczestników: 167 uczestników + widzowie. 
 1. Forma realizacji zadania:
  • pokazy spektakli młodzieżowych grup teatralnych
  • pokaz spektaklu „„Przybity za włosy do komet. Rzecz o Baczyńskim” przedpremierowy pokaz specjalny. Spektakl realizowany w ramach stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego przy wsparciu Teatru Miniatura i Fundacji Pomysłodalnia. Spektakl zamknięty.
  • pokaz spektaklu „U stóp drabiny”, Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, spektakl zamknięty
  • warsztaty teatralne
 1. Szczegółowe informacje o realizacji
MOST jest propozycją konfrontacji amatorskich zespołów teatralnych z całego kraju. Do udziału w festiwalu zostało zakwalifikowanych 15 następujących grup teatralnych:
 
1. Teatr Przestrzeni; Tczew „Policja”
2. Teatr KOD; Dębno „Instrukcja obsługi”
3. Teatr Pod Mostem; Gdańsk „Echa”
4. Teatr KloszArt; Olsztyn „Samotnik
5. Teatr Ephata; Gdańsk „Winda”
6. Teatr Zonk; Legnica ”Shopping”
7. Teatr Inna bajka; Rybnik „Krzesła
8. Grupa Warsztatowa Teatru Krzyk, Maszewo „A!Polonia”
9. Teatr Cameo; Legnica „Glen-Tom-John”
10. Teatr Bażyniak; Ostróda „Igraszki z Diabłem”
11. TeaArt; Gdańsk „Wenus i Adonis”
12. Teatr Kaprys; Łapy „Przypadki Antoniego C.”
13. Teatr Muflony; Sopot „W ciemności”
14. Teatr Wizji Plastycznej Asceza; Opole  „Kołysanka”
15. Teatr Nienażarty; Kędzierzyn-Koźle „Pokojówki”

Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonała Agnieszka Grewling-Stolc, Kierownik Artystyczny Festiwalu, a zarazem kierownik Działu Marketingu Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku i Prezes Zarządu Stowarzyszenia.

Pierwszego i drugiego dnia MOSTu tj. 29 i 30 czerwca 2015 r. uczestnicy mogli zaprezentować swoje spektakle, osiągnięcia w dziedzinie amatorskiego ruchu teatralnego. Prezentacje sceniczne trwały do godz. 18.30, wstęp był wolny. Wieczorem 29 czerwca odbył się przedpremierowy pokaz specjalny spektaklu zrealizowanego w ramach stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego przy wsparciu Teatru Miniatura i Fundacji Pomysłodalnia.

Drugiego dnia Festiwalu, po prezentacjach młodzieżowych grup, o godz. 19.00 uczestnicy festiwalu mogli obejrzeć pokaz specjalny spektaklu „U stóp drabiny” w reżyserii Marka Branda.

Podczas trwania Festiwalu instruktorzy i uczestnicy mogli wymienić się spostrzeżeniami i wrażeniami dotyczącymi obejrzanych spektakli. W dyskusjach czynnie udział brał Mirosław Baran, który jako były recenzent teatralny, a obecnie specjalista Działu Impresariatu Teatru Miniatura służył cennymi wskazówkami i opiniował młodzieżowe prezentacje.
 
Trzeciego dnia, młodzież wzięła udział w warsztatach teatralnych, które poprowadzili Sławomir Pultyn i Jerzy Rados, wykładowcy z Gdyńskiej szkoły Filmowej oraz aktorzy z Teatru Pod Mostem. W tym samym czasie instruktorzy mieli warsztatowe spotkanie z Mirosławem Baranem, podczas którego zostały omówione młodzieżowe spektakle.
O godz. 14.00 odbyło się uroczyste zakończenie Festiwalu. Każdy zespół otrzymał dyplom udziału w Festiwalu, statuetkę oraz książki i materiały promocyjne ufundowane przez Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta i sponsorów.
Każdy instruktor otrzymał dyplom podziękowania za reżyserię spektaklu prezentowanego na Młodzieżowych Otwartych Starciach Teatralnych.
 
Nagrodę Publiczności  w wysokości 500 zł (pięćset złotych) oraz dyplom otrzymał Teatr Kaprys z Łap za spektakl „Przypadki Antoniego C?”
 
Nagrodę Reporterów (dyplom, foto w antyramie, książka), którą przyznali reporterzy Festiwalu Paulina Trzeciak i Maks Wastag, otrzymał Teatr Kod z Dębna za spektakl „Instrukcja obsługi”.
       
Najlepszą Aktorką Festiwalu została Nikola Tomków za rolę Glena w spektaklu „Glen-Tom-John” Teatru Cameo z Legnicy. Aktorka otrzymała dyplom i lalkę wykonaną przez pracownię plastyczną teatru. Nagrodę przyznał Romuald Wicza-Pokojski, Dyrektor Artystyczny i Naczelny Miejskiego Teatru Miniatura.
 
Najlepszym Aktorem Festiwalu został Marcin Tracikowski za rolę sędziego w spektaklu „Przypadki Antoniego C.” Teatru Kaprys z Łap.
Aktor otrzymał dyplom i lalkę wykonaną przez pracownię plastyczną teatru. Nagrodę przyznał Romuald Wicza-Pokojski, Dyrektor Artystyczny i Naczelny Miejskiego Teatru Miniatura.
 
Wyróżnienie aktorskie otrzymała Ola Kapusta za rolę przewodniczki w spektaklu „Krzesła” Teatru Inna bajka z Rybnika. Otrzymała dyplom i plecak.
 
Nagrodę Specjalną przyznaną przez Mirosława Barana otrzymał Teatr ZONK z Legnicy za spektakl „Shopping”  - za spójną wizję łączącą literaturę z walorami teatralnymi, dobrą reżyserię i grę aktorską. Zespół otrzymał dyplom i lalkę wykonaną przez pracownię plastyczną teatru.
 
Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Pan Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.
 
Patronat medialny objęło RADIO GDAŃSK –103,7 FM
 
Partnerzy i sponsorzy Festiwalu:
 • Agencja reklamowa Promotion  Brands, oferująca kompleksową obsługę w zakresie promowania marki. Działalność firmy to również usługi związane z projektowaniem, budowaniem oraz modernizacja istniejących już stron internetowych banerów flash oraz mailingów.
 • Sklep Lokaah prowadzi sprzedaż oryginalnych przedmiotów, często ręcznie robionych, z całego świata, najczęściej z Indii:  szale, niepowtarzalna biżuteria i dodatki oraz różne wyroby z kamienia, wyroby z krajów Dalekiego Wschodu - Nepalu, Indii, Pakistanu.
 
Agnieszka Grewling-Stolc
Kierownik Artystyczny FestiwaluPATRONAT HONOROWY
 PATRONAT MEDIALNY

        SPONSORZY

KONTAKT

Prezes Stowarzyszenia:
Agnieszka Grewling-Stolc
a.grewling-stolc@most-gdansk.plStowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjne MOST
ul. Grunwaldzka 16
80-236 Gdańsk
NIP: 9571033569
tel: +48 608 688 402
Konto: BOŚ 22 1540 1098 2109 5554 9828 0001

AKTUALNOŚCI

18
3.2019
Zapraszamy na X Ogólnopolski Festiwal Teatralny MOST który odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2019 r. Karta zgłoszenia dostępna tutaj kliknij po więcej...
3
2.2019
X Ogólnopolski Festiwal Teatralny MOST odbędzie się w  dniach 24-26 czerwca 2019 roku. Regulamin i karta zgłoszenia będą dostępne w połowie marca. kliknij po więcej...
3
2.2019
Plan zajęć w okresie ferii 2019 Plik do ściągnięcia: .pdf kliknij po więcej...